Źródło: Nasz Chropaczów. W 700-lecie pierwszej wzmianki, red. Stefan Wajda, współpr. Edward Brzozowski. Świętochłowice 1995, ISBN 83-86429-04-6

1930... Przedstawienie "Józef egipski i jego bracia" w wykonaniu członków Towarzystwa Gimnastycznego "Sokół"

1936 Przedstawienie teatralne uczestniczek kursu szycia i prac ręcznych

1937 Przedstawienie "Syn Marnotrawny" Ochotniczej Straży Pożarnej

1953 Zespół taneczny 22 kwietnia

1953 Zespół taneczny akademia 29 kwietnia

1953 Zespół taneczny 1 maja

1958 Zespół Wesoła Nuta (od lewej Burda, Glasner, Kopiec, Prudło)

Zespół muzyczny
Wraz z przybyciem do parafii 30.08.1972 r. ks. Zygmunta Bednarka ożyło duszpasterstwo dziecięco-młodzieżowe. Ten uzdolniony muzycznie kapłan wykorzystał te zdolności w pracy. Ks. Zygmunt zorganizował w salkach tzw. szkółkę gitarową.

W krótkim czasie wyłoniły się pierwsze talenty, które miały za zadanie ubogacać liturgię, były to niedzielne msze dla dzieci. Powodzenie tej mszy było tak wielkie, że dorośli zajmowali miejsca przeznaczone dla dzieci. Ks. proboszcz błagalnym tonem prosił dorosłych o wybór innych mszy. Gdy zespół okrzepł do obowiązków doszły pierwszo-piątkowe msze dla młodzieży.

Następni duszpasterze kontynuowali to dzieło a chętnych do grania i muzykowania nie brakowało. Bywało tak, że równocześnie były dwa zespoły starszy i młodszy. Instrumentaliści zespołu byli amatorami, którzy zaangażowaniem nadrabiali braki wykształcenia. Zespół organizował koncerty, przedstawienia pasyjne.

10 listopada 1984 roku w śląskiej katedrze odbył się finałowy konkurs Piosenki Religijnej, w którym nasz zespół zaprezentował własne kompozycie zajmując III miejsce. Zespól i jego sprzęt ewoluował od przystawek gitarowych i wzmacniacza z radioodbiornika lampowego do bardziej nowoczesnych technik.